אחת האהבות הגדולות של הילדים היא הימצאות בילוי במתקני משחק בגני שעשועים. לאור זאת חברות רבות מייצרות מתקנים יצירתיים, שמתאימים מאד לדמיונם המפותח של הילדים.

בחירה של מתקנים חדשים

מתקני המשחק לילדים מתוכננים על פי רמות המשחק של כל קבוצות גיל וזאת כדי ליצור מתקנים בטיחותיים המתאימים עבורם. לילדים הקטנים מוצעות מגלשות קצרות, ישרות או בעלות סיבוב שאינו חד. סולמות נמוכים, בית בובות וגם נדנדה לילדים שיש בה מחסום מעץ, או מחומר מאסיבי אחר כדי שילד לא יוכל ליפול ממנה.

ילדים גדולים יותר נהנים לגלוש על מגלשות בעלות ספירלה, כניסה למנהרות ויציאה לעמדת הגלישה, נדנדות אשר מותאמות לכמה ילדים יחד, סולמות גבוהים, קרוסלות, טיפוס על חבלים לראש התורן ועוד. הטיפוס על מתקני המשחק הם נושא מרתק עבור הילדים ולכן בכל פעם שהם מגיעים למקום חדש, הם סורקים בעיניהם את כל המתקנים ולאחר מכן מחליטים, מה יהיה המתקן הראשון שעליו יעלו כמו עליה על קיר טיפוס גבוה, ביצוע פעולות התעמלות על מתח, או סיבוב בקרוסלה.

מתקני כושר יוצאי דופן

בנוסף למתקני שעשועים, מגרשי מיני פיץ' ופארקי כושר ציבוריים, חברת גנית פארק מתמחה ביצור והתקנה של מסלולי נינג'ה שונים. בתכנון המקצועי שיבוצע אפשר להתאים את המסלול לפי גיל וחומר המתקנים כמו למשל מסלול נינג'ה רוביניה שעשוי כולו מעץ. במעקב אחר תוכנית הטלוויזיה הפופולארית, הילדים מחפשים מקומות שבהם הוקם פארק נינג'ה . מתחם זה כולל מתקני כושר ייעודיים לשיפור הכושר הגופני של כל מי שמטפס עליו, מציב אתגרים חדשים ומאפשר לבצע ניסיונות רבים עד ההגעה ליעד. מדובר בקירות טיפוס מיוחדים, מתקנים שקופצים מהם למרחקים, מתקני מתח שמצריכים כוחות פיזיים משמעותיים, כושר סיבולת והמון מיומנות.

כדי לצלוח ולעבור את כל המסלול דרושים תרגולים רבים, מהלכים שיש לבצע שוב ושוב, עד שהנער מסוגל לבצע את כל התרגילים הנדרשים בזה אחר זה, ללא נפילה. ההתמודדות עם הנתיב המוצע לילדים הוא קשה מאד ודורש מאמץ אדיר.

תשתיות של גני השעשועים

בעבר מתקני השעשועים הוצבו על תשתיות חול. אך עם השנים התגלו בהם זיהומים רבים שהובילו למחלות בקרב הילדים. כדי לשנות מצב זה החלו להתקין דשא סינטטי בכל גני השעשועים, הן החדשים והן הקיימים כדי לשמור על בריאותם של הילדים.

כדי ליצור מרחבים ססגוניים, הדשא הסינטטי קיים בשלל צבעים ויש בו גם הדפסים של דמויות שאהובות על הילדים, חיות או משחקים. כך הילדים משחקים על המשטח בצורה בטיחותית.

מעל רוב המתקנים מתקינים היום גם יריעות הצללה וזאת כדי שהשמש החמה לא תחמם את מתקני הפלסטיק ועקב כך הילדים לא ישחקו.

מתקני כושר לילדים ולמבוגרים

בגני שעשועים רבים, קיימת פינה גם עבור מתקני כושר. מי שאין לו מנוי בחדר הכושר עקב סיבותיו האישיות, מגיע למתקני הכושר הציבוריים הללו ונהנה לבצע את כל התרגילים על כל אחד מהם. בדרך זו הוא משפר באופן משמעותי את הכושר הגופני שלו, מטפל בשריריו, בסיבולת לב ריאה ובשיפור היכולות הכלליות שלו.