search icon
close
04-6230555 0
ENG 04-6230555 0

בניית גני שעשועים

בניית גני שעשועים

בניית גני שעשועים מרתקים ומהנים הוא עניין מורכב, הדורש לשים לב למספר קריטריונים. כאשר פניתם לחברה שמתכננת ומתקינה גני שעשועים כבר עשיתם את רוב העבודה, אך חשוב להעביר את הדגשים שחשובים לכם כיישוב, עיר או קהילה כזו או אחרת כמו התייחסות למתקנים נגישים, טווח הגילאים, הצללה ועוד. בנוסף, המעטפת של הגן, לוחות המודעות, ספסלים, פחים, בירזיות וכל פריט ממגוון ריהוט הרחוב שיוכל לשמור על הסביבה נקיה וליצור הנאה מקסימלית בפארק החדש שיוקם באזור.


מהם אותם הקריטריונים?


קודם כל, גני השעשועים חייבים להימצא במרחבים בטוחים ומוגנים עבור הילדים, לכן יש לשים לב לבטיחות שלהם, שהביטחון הוא הדבר החשוב ביותר בסדר התכנון.
התכנון יחל מהפן הבטיחותי ונשאל את עצמנו את השאלות הבאות:
האם הגן נמצא בסמוך לכביש או לקרבת מקום שבו נוסעות מכוניות? האם בשטחו של הגן נמצאות תשתיות חשמל? האם יש שבילים נגישים?
לאחר שנענה על השאלות הללו, נשאל מהו גודל השטח המוקצב לטובת מתקני משחקים לגנים ציבוריים במקום? לכל מתקן, ישנו שטח בטיחות לפי התקן. משטחי הבטיחות חייבים להיות מותאמים לכל מתקן על מנת למנוע את הנפילה מגובה או למנוע פציעות.
לאחר ששאלנו על הקריטריון של הבטיחות, עלינו לשאול את עצמנו למי מיועד גן המשחקים? האם הוא צריך להיות מותאם לכולם או שנתאים אותו לגיל מסוים?
אם אנחנו החלטנו ששטח גן המשחקים אמור להיות מותאם לכולם, נבדוק את גודל השטח המוקצב למתקנים. כאשר הגן מיועד לכולם, נחלק אותו לפי הגילאים השונים. כמו למשל: נקצה שטח לפעוטות ונתקין בו מתקנים שיתאימו לפעוטות. נקצה שטח לילדים ונתקין בו מתקנים שיתאימו להם. כמו: נדנדה לילדים, מגלשה, קרוסלה ועוד.
נקצה שטח לנערים ולמבוגרים. בדרך כלל, בשטח זה נתקין פארק נינג'ה לילדים, שבו יהיו מתקנים אתגריים ומתקני כושר וספורט, נתכנן בנוסף שטח למנוחה. המנוחה יכולה להיעשות על גבי דשא סיננטי, שהוא בטיחותי ונעים לישיבה.


נראות גני השעשועים

עוד קריטריון שיש לשים לב אליו ולקחת אותו בחשבון כשרוצים לבנות גני שעשועים הוא הנראות של הגן. לפני הבנייה, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מהם חומרי הגלם שאיתם נבנה את המתקנים?
נציין שלכל חומר גלם שנבחר, יש לו יתרונות וחסרונות.
לדוגמא: עץ. ניתן לבחור בחומר הגלם של העץ. בנייה עם העץ תתאים לסביבה של פארק, של צמחייה. השילוב עם העץ ישתלב עם הנוף. אך, העץ בשמש מתקלף והוא זקוק לתחלופה.
דוגמא נוספת היא מתכת. חומר הגלם מתכת הוא עמיד יותר מהעץ, אך הוא לא נעים ומתחמם בשמש.
עוד דוגמא, פלסטיק. הפלסטיק , נעים למגע ועמיד לא פחות מהעץ והמתכת. כיום, השימוש בפלסטיק נפוץ. אך, הוא יכול להישבר במקרים מסוימים.


השימוש בגנים

ילד על מגלשה

כיום, הגנים הציבוריים והמתקנים המותקנים בהם, הם חלק מחיינו. לעתים קרובות, אנחנו מבקרים בהם עם הילדים, כשאנחנו רוצים לעסוק בפעילות גופנית או אפילו מקיימים שם מפגשים חברתיים.
ללא ספק, השימוש בגנים הוא רב, הרבה יותר משחשבנו.
לכן, התכנון והבנייה שלהם, צריכים להיעשות בחשיבה נכונה, החל משלב התכנון ובחירת השטח ועד ההתקנה שלהם בשטח הציבורי. התכנון יעשה תוך שימת דגש על כל הקריטריונים שציינו, בלי לדלג על שום קריטריון.

הלהיט החדש – מסלולי הנינג'ה

מסלולי הנינג'ה תפסו תאוצה בשנים האחרונות, הילדים מעריצים דמויות מהתוכנית הפופולרית ושואבים מהם הרבה השראה. חוגים יעודיים לאימוני נינג'ה נפתחו ברחבי הארץ ואנחנו כאן כדי לתת פתרון לציבור הרחב שרוצה לבוא ולהתאמן ללא עלות. אצלנו תוכלו למצוא מסלולים לכל טווחי הגילאים ואפילו מסלול נינג'ה רוביניה העשוי כולו מעץ טבעי. חינוך לספורט, תשומת לב לתזונה ותחביב חדש שמוציא את הילדים שלכם ממסכי הטלפון, מה עוד אפשר לבקש? הצצה קטנה לעבודות צוות ההתקנה, פשוט מהפנט!

מחפשים לבנות גן שעשועים? פארק מתקני כושר? מסלול נינג'ה? בגנית פארק יעזרו לכם לרקום חלום ולהתאים את המתקנים במיוחד לציבור שלכם. מוזמנים להשאיר פרטים כאן למטה ויחזרו אליכם בהקדם האפשרי!

אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z