הורים רבים מחפשים פתרונות, איך להרחיק את הילדים מהמסכים בחופש הגדול. פרק הזמן של החופש הוא ארוך, בחלק מהזמן הילדים נמצאים בקייטנות וכך הם עסוקים בחצי היום הראשון, אך מעבר לכך הם נצמדים למסכים ודי קשה לנתק אותם מהם.


תכנון של ימי החופש הגדול


אחת הדרכים להרחקת הילדים מהמסכים לפחות בחלק מהשעות במהלך היום, היא ליצור טבלה מסודרת שכוללת את כל הימים בחופש הגדול ולרשום בכל אחת מהקוביות הללו את הפעילות שתתבצע ביום זה. הילדים מספרים מה מעניין אותם לראות, איפה הם רוצים לבקר וההורים מציעים לבקר במקומות מסקרנים ומרתקים.
כמו מוזיאון טיקוטין בחיפה המספר על תרבות יפן, המוזיאון הימי שבו אפשר לראות ספינות וותיקות, ומוזיאון המדע המעניינים. עבור מי שגר מחוץ לחיפה זו אופציה ליהנות מסיעה ברכבת לחיפה, נסיעה בכרמלית עד הכרמל וגם ירידה ברכבל היפהפה עד חוף בת גלים. זהו רעיון ליום מלא בפעילות בעיר חיפה.
בדרך זו משבצים פעילויות נוספות בימים האחרים, יומיים אצל סבתא, סרט קולנוע, הצגה לילדים ועוד. כאשר יש פעילות מסודרת ומתוכננת, זמן המסכים שלהם מתקצר ולכן הם נהנים מהפעילויות מחוץ לבית.


הכיף בחופש הגדול

החופש מהלימודים הוא אופציה נהדרת לבקר במקומות אהובים בשכונה או בשכונה סמוכה, כמו להגיע אל מתקני כושר אשר מותאמים לגילם של הילדים שמאפשרים להם לבצע פעולות ספורטיביות כדי להגדיל את מסת השריר, לשפר את היכולות שלהם ואת המסוגלות שלהם להתמודד עם קשיים כמו אלו של מתקני כושר קשים, טיפוס על קיר טיפוס, או על לוח משופע ועלייה על מוטות הברזל של המתח.
אחד היתרונות המשמעותיים של המתקנים לילדים ולבוגרים הוא שהניחו דשא סינטטי נעים מאד לדריכה ומעליו חיברו את המתקנים השונים. הדבר מקל מאד על שגרת האימונים כיוון שעדיף לדרוך על משטח רך ולא על משטח קשיח שהוא גם אינו בטיחותי.


שופינג בקיץ


בקוביות של הטבלה מופיעים ימים שבהם ההורים והילדים הולכים לקניות, בחנויות בגדים כדי לרכוש ביגוד לקראת שנת הלימודים הבאה, חולצות שמדפיסים עליהן את סמל בית הספר כיוון שהחולצות משנה שעברה קטנות על הילדים. כמו כן נעלי ספורט וכל פרט נוסף שהילדים זקוקים לו.
זו גם ההזדמנות לקנות צעצועים שיעסיקו את הילדים במקום המסכים של המחשב, הטאבלט, הסמרטפון ועוד. הילדים עוברים בין המדפים של חנויות הצעצועים שגודלן הוא עצום ומביטים על ההיצע העצום, דבר שמקשה עליהם מאד את בחירת המשחק או הצעצוע שבו הם מעוניינים.
כאשר קונים להם משחק הרכבה איכותי כמו לגו בעל חלקים רבים המותאם לגילם, הם ישבו שעות על גבי שעות וירכיבו בהנאה עצומה את אבני הלגו על פי ההנחיות בחוברת ההדרכה, עד שהם יסיימו לבנות אותו.